עמית סיעוד

עמותת עמית מציעה מגוון שירותי סיעוד וטיפולי בית.
כעמותה של האזרחים הוותיקים בעיר נס ציונה אנו פועלים להבטיח את רווחתם ושלומם של חברינו המתקשים לתפקד באופן עצמאי וזקוקים לעזרה. השירותים כוללים השגחה, טיפול אישי ועזרה ביתית.

מי זכאי לשירות טיפולי הבית של עמותת עמית?

תושבי העיר נס ציונה אשר גרים בביתם או בדיור מוגן ונזקקים לעזרת אדם אחר, בפעולות היומיום וכן נזקקים להשגחה בבית למען בטיחותם.

כמו כן תושבי העיר הזכאים לגמלת סיעוד של המוסד לבטל"א , הקרן לנפגעי השואה  או לקוחות פרטיים, קשישים נכים או מוגבלים.

טיפולי הבית  מסופקים ע"י  מטפלים מקצועיים או עובדים זרים ומלווים בפיקוח של עו"ס המיומנת בתחום הסיעוד והטיפול באדם מבוגר מטעם עמותת עמית.

בזכות היותנו עמותה מקומית, מחויבת, שאינה למטרות רווח, הנותנת מגוון שירותים לגיל השלישי אנו יכולים להבטיח טיפול וליווי אישיים לצד מגוון פתרונות לצרכים השונים של המטופלים.

מה כוללים טיפולי הבית?

 • עזרה בביצוע פעולות יומיומיות ובניהול משק הבית כגון:
  סיוע ברחצה, בישול, הלבשה, הבאת תרופות , לווי לרופא, לסידורים ו/או לטיול, וכן עזרה בניהול משק הבית, ניקיון הסביבה הקרובה, כביסה, גיהוץ ועריכת קניות.

 • ליווי אישי ע"י עובדת סוציאלית המהווה כתובת קבועה לקבלת מידע, יעוץ ותמיכה.

 • העובדת הסוציאלית מגיעה לבית המטופל לביקורי בית שוטפים ונמצאת בקשר שוטף עם הקשיש, משפחתו והמטפל/ת האישי/ת. העובדת הסוציאלית מטפלת בכל בעיה שמתעוררת או עשויה להתעורר. היא מפקחת על עבודת המטפלת, מדריכה ומלווה את המטפלת בכל הקשור לטיפול בקשיש.
 • שירות טרום סיעוד חינם עד לקבלת העזרה מביטוח לאומי.

 • שירות מידע וייעוץ ללא התחייבות , סיוע בהגשת טפסים ( גמלת סיעוד, קרן לנפגעי השואה, עובדים זרים).

 • סיוע בחיפוש עובדים זרים באמצעות חברות מורשות.

 • קיימת אפשרות להמיר את שעות הטיפול או חלק מהן בביקור ב'מרכז יום רב תחומי למבוגר', במוצרי ספיגה, בלחצן מצוקה או בשירותי כביסה.

 • מגוון שירותים נוסף מוענק כחלק ממעטפת תומכת של העמותה: חיבור ל'קהילה תומכת', 'מרכז יום רב תחומי למבוגר' ו'בית האזרח הוותיק'.
ציטוט לעמית סיעוד

המטפלים והמטפלות שלנו

אנו מפעילים מיון קפדני הכולל ראיון אישי, קבלת המלצות ומעקב תוך שימת דגש על אישיות נעימה, חמה, לבבית ועל תכונות מיוחדות כמו אהבת אדם.

אנו קולטים מגוון רחב של מטפלות שמותאמות אישית לצרכי הקשיש. ( יש המתאימות לניקיון, יש המתאימות לטיפול האישי או לחברה).

אנו מלווים את קליטת המטפלת בבית הקשיש, מדריכים אותה ומפקחים על עבודתה.

מדוע כדאי לקבל שירותי סיעוד מעמותת עמית?

 1. עמית פועלת כעמותה ללא כוונות רווח שמטרתה לסייע ולתרום לקהילה באמצעות פיתוח והפעלת פרויקטים מגוונים.

 2. חברת הסיעוד שלנו קטנה ומוקפדת, מה שמאפשר יחס אישי, איכותי וחם תוך היכרות מעמיקה עם כל מטופל.

 3. נגישות פיזית לעובדת הסוציאלית ( עבור קשישים שמבקרים במרכז יום).

 4. פיקוח באמצעות איש מקצוע – עו"ס בלבד, בניגוד לחברות סיעוד אחרות, שבהם הפיקוח נעשה גם ע"י בקריות

 5. 'עמית – טיפולי בית' מפוקחת ומבוקרת על ידי הנהלת העמותה וע"י מחלקת הרווחה בעיר. שני גורמים המחויבים לרווחת ואיכות חיי המטופלים.

ההמלצות שלנו למשפחות (Care givers):

 • לפני כל בחירה בגוף המטפל ביקיריכם מומלץ להיפגש עם האחראים (עו"ס, מנהל אזור) ולהתרשם. אין כמו תחושת הבטן והביטחון כבסיס איתן לשלב המאתגר של טיפול ביקיריכם.

 • המטפלים/ות בטיפולי הבית הוכשרו להקל על קשיים ומוגבלויות פזיים ולאפשר רווחה אישית – מישהו לדבר אתו, לבצע פעולות יומיומיות שגרתיות בביטחון ובהצלחה, סיוע בקשר ונגישות לעולם שמחוץ לבית. מומלץ לקיים חשיבה על סוג המטלות אותן נכון לדרוש מהמטפל/ת שיגיע אליכם.

 • אתם לא לבד. בכל מקרה של קושי, חשש, התלבטות אנחנו כאן. נשמח להציע לכם אוזן קשבת וחיבור למשפחות דומות המתמודדות עם אתגרים דומים לשלכם לצורך תמיכה ושיתוף הדדי.
ציטוט לעמית סיעוד